Dziecka dziecka – jak go spędzić?

Dzień Dziecka to ważne święto, które w Polsce obchodzimy dnia 6 czerwca. Z jego okazji zwykle organizowane są różne imprezy plenerowe oraz zamknięte, z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Jak spędzić Dzień Dziecka, aby nasze pociechy były zadowolone?

Z okazji Dnia Dziecka wiele miast organizuje imprezy plenerowe i koncerty. Nie każde dziecko jednak dobrze czuje się w tłumie obcych ludzi i przy głośnej muzyce. Nie każde dziecko skacze z radości widząc Pana przebranego za postać z bajki czy Klauna z czerwonym nosem. Jest wiele dzieci, które się tego boją, wstydzą lub po prostu w danym dniu drażnią ich takie atrakcje. Nie zmuszajmy więc dziecka, aby dobrze się bawiło, kiedy jest zupełnie odwrotnie. Nawet jeśli z początku myśleliśmy, że wata cukrowa i malowanie twarzy będzie dla niego idealnym spędzeniem czasu, warto obrać inny kierunek nie widząc zainteresowania dziecka. Jakie mamy alternatywne pomysły na spędzenie Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka w domu

Bywa tak, że dziecko w dniu swojego święta jest chore, zmęczone lub po prostu pogoda za oknem nie dopisuje. Aby ten dzień był mimo wszystko wyjątkowy, warto wymyślić kilka ciekawych zabaw domowych, których dziecko nie ma na co dzień. Można zorganizować jakiś konkurs z nagrodami, spędzić wiele godzin na budowaniu najwyższej budowli z klocków lub zrobić mega imprezę w pianie we własnej wannie. Wystarczy, że będzie to coś innego niż zwykle a każda pociecha od razu poczuje, że to Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka w kinie

Jeśli dziecko nie chodzi do kina co weekend a uwielbia bajki, to z pewnością poczuje się wyjątkowo, gdy 6 czerwca będzie mógł rozsiąść się w wygodnym fotelu z popcornem. Dla większości dzieci wizyta w kinie jest ekscytującym wydarzeniem – duży ekran, niesamowite efekty dźwiękowe i zapachy.

Dzień Dziecka u znajomych

To będzie cudowny dzień, jeśli dziecko będzie mogło dzielić go ze swoimi przyjaciółmi. Warto skontaktować się z rodzicami innych dzieci, aby wspólnie ustalić plan działania. Wspólne wyjście do parku, a może mała dyskoteka w domu? Możliwości jest wiele, ważne aby wszyscy się zgodzili i wzięli udział w zabawie.

Dzień Dziecka na basenie

Jeśli dziecko na basenie czuje się jak ryba w wodzie, powinniśmy bez wahania wykupić bilet do aquaparku. Mnogość atrakcji wodnych sprawi, że cały dzień minie bardzo szybko i pozostawi w dziecku cudowne wspomnienia na długi czas.

Dzień Dziecka z rodziną

Dla niektórych dzieci, szczególnie tych które w ciągu tygodnia rzadko widują swoich rodziców lub dziadków, najlepszą atrakcją może się okazać wspólne spędzenie czasu z bliskimi. Prezenty, wyjście na spacer, na lody… Czasem więcej nie trzeba, aby dziecko było szczęśliwe.

Podstawową zasadą podczas Dnia Dziecka, o której należy bezwzględnie pamiętać jest fakt, że to święto naszych dzieci, nie nasze. Jeśli chcemy więc, aby była miła atmosfera, musimy dopasować atrakcje do upodobań naszych latorośli.